פורום קהילות הנשים בהייטק בשיתוף פעולה ראשון וחגיגי!

Ladies 1st Hackathon 

אתגרים בעולם עבודה משתנה​

28-29.3.2019

במשרדי             (אמזון) תל אביב

מי אנחנו

פורום קהילות הנשים בהייטק  Ladies 1st, העומד מאחורי היוזמה, הוקם במטרה לייצר שיתופי פעולה וידע בין מובילות של קהילות נשים בתחומי ההייטק השונים. שיתוף הפעולה עוזר לקדם את מקומן של נשים בתעשייה ולהתמודד יחד עם סוגיות רוחביות.

 

הקהילות החברות בפורום:

 

מטרות האירוע

למצוא פתרונות טכנולוגיים להתמודדות עם האתגרים הקיימים בעולם העבודה המשתנה
להעלות את כמות הנשים
שלוקחות חלק בהאקתונים
להדגיש את חלקן של נשים בהייטק כנשות מקצוע שוות

מה זה בכלל האקתון?

האקתון, או באנגלית Hackathon, הוא שילוב של המילים Hack ו- Marathon  כלומר מרתון פיצוח.  האקתון עורך בדרך כלל בין יממה לכמה יממות ומטרתו לאפשר חיבור בין א.נשים ועבודה ממוקדת לשם פיצוח אתגר העומד בפני הקבוצה. לרב מדובר בפורמט תחרותי, כאשר כל קבוצה מציגה את תוצריה בסופו ונשפטת ע"י חבר שופטות.ים.
במקור, האקתונים הגיעו מעולם התוכנה ועסקו בעיקר במרתון פיתוח קוד. לאור הצלחת הפורמט התרחבו תחומי העיסוק גם לאפיון ועיצוב פתרונות טכנולוגים ואפליקציות ולאחרונה גם לתחום החברתי – בין אם בחיבור שבין טכנולוגיה וחברה ובין כפורמט למציאת פתרונות יצירתיים לסוגיות חברתיות עם מעט או ללא הקשר טכנולוגי. יתרונותיו הבולטים של ההאקתון טמונים בהיותו אירוע בעל נראות גבוהה ואנרגיה חיובית וסוחפת. ככזה יש ביכולתו לרתום קהל רב ומגוון, להניע לעשיה, ליצור התלהבות ושיתוף, לתת מקום לחדשנות ויצירתיות ולהעלות לסדר היום נושאים חשובים.

 
 

בשותפות עם נשות ואנשי מקצוע בתחום התעסוקה, הגדרנו אתגרים אשר רלוונטיים לעבודה במסגרת האקתון.

האתגרים מתחלקים ל-3 קטגוריות עיקריות:​

אתגר הגיוון וההכלה

אתגר הנגישות

למידע תעסוקתי

וניהול קריירה

אתגר הכישורים

והלמידה לאורך החיים

עוד פרטים חשובים על ההאקתון

 

שותפות לדרך